Rowerowy Rajd im. Wincentego Witosa
30 czerwiec - 1 lipiec 2018r.

PATRONAT

STAROSTA KIELECKI

Michał Godowski
Jaką jedziemy nawierzchnią ?
Trasa poprowadzona jest po drogach asfaltowych, jednak unikamy głównych o wysokim natężeniu ruchu dróg. Jedziemy w przeważającej większości lokalnymi, gminnymi drogami.

Jaki rower zabrać ?
Jest to wyjazd typowo turystyczno-rekreacyjny więc każdy rower będzie dobry, byle osoba na nim jadąca dobrze się czuła i był sprawny technicznie

Gdzie śpimy
Śpimy w Nowym Korczynie w jednym z obiektów użyteczności publicznej, najprawdopodobniej będzie to świetlica w remizie strażackiej. Będziemy mieli dostęp do prysznica w klubie sportowym.

Co ze sobą zabrać ?
Śpiwór, karimatę, jeeżli ktoś chce odrobinę prywatności może zabrać namiot, który będzie można rozłożyć na placu przy remizie strażackiej. Każdy rower powinien być sprawny technicznie, uczestnicy powinni mieć ze sobą podstawowy zestaw naprawczy do roweru (łatki, klej, dętka) nie ma potrzeby zabierania kluczy i narzędzi ponieważ będziemy mieli odpowiedni zestaw w busie. Kieszonkowe na drobne wydatki. W ramach rajdu każdy uczestnik otrzymuje kolację w formie ogniska, śniadanie oraz obiad w niedziele.

Jak wracamy z Wierzchosławic ?
Z Wierzchosławic wracamy podstawionymi busami, na które zabierzemy również rowery. Wracamy na miejsce startu czyli pod starostwo powiatowe w Kielcach.

Jakie panują zasady podczas rajdu ?
W zależności od liczby uczestników zostaniemy podzieleni na grupy, każdą grupę będzie pilotował przewodnik. Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ tylko on wie jaką trasą jedziemy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i trzeba mu zgłaszać chęć postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, oraz PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Podczas rajdu myślimy o grupie osób a nie tylko o sobie samym . Przede wszystkim DOBRZE SIĘ WSPÓLNIE BAWIMY.

Jakie atrakcje nas czekają ?
Podczas rajdu będziemy zwiedzać atrakcje turystyczne miejscowości, które będziemy mijać. Wieczorem w sobotę spędzimy miły wieczór przy ognisku nad brzegiem Nidy i Wisły.